Przejdź do treści
BLOG MEDYCZNY

Ranking TOP 3 książek o łuszczycy

Autor: Dominik Pieczyński

Łuszczyca jest dość tajemniczą chorobą –  tak naprawdę nie do końca zbadaną. Istnieje kilka przyczyn jej powstawania, które są potwierdzone przez lekarzy i które wpływają na pojawienie się pierwszych symptomów. Dział medycyny zajmujący się leczeniem tego schorzenia tj. dermatologia stale odkrywa nowe informacje na temat tej choroby. Podobieństwo zmian skórnych i ich różnicowanie stanowi nie lada wyzwanie. Z tego względu cały czas powstają nowe książki o łuszczycy, zawierające przełomowe odkrycia w leczeniu tej choroby, a także uaktualnione informacja na temat genezy powstania zmian łuszczycowych. Choroba ta występuje zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Literatura o łuszczycy stanowi idealne wsparcie merytoryczne lekarzy specjalistów, ale również osób studiujących kierunki medyczne czy paramedyczne, takie jak np. kosmetologia.

Ranking książek o łuszczycy

Przygotowaliśmy ranking TOP 3 książek o łuszczycy, które zostały napisane przez specjalistów w tej dziedzinie. Publikacje te są nieocenionym źródłem wiedzy na temat łuszczycy. Swoje badania przedstawiają lekarze posiadający wieloletnie doświadczenie, dlatego z pewnością warto sięgnąć po wymienione książki na temat łuszczycy.

3. "Choroby autozapalne i autoimmunizacyjne skóry"

Jest to nowość na rynku. Książka została wydana w 2020 roku pod redakcją prof. Adama Reicha, który na co dzień jest kierownikiem zakładu dermatologii Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz kierownikiem kliniki dermatologii w Rzeszowie. Prof. Reich specjalizuje się w leczeniu łuszczycy oraz innych chorób dermatologicznych, m.in o podłożu autoimmunologicznym. Autor publikacji podkreśla związek chorób skóry, w tym łuszczycy, z funkcjonowaniem układu odpornościowego. W przypadku dysfunkcji w obrębie immunologicznym wykryto zasadność występowania patologicznych procesów, które pojawiają się pod postacią zmian skórnych, często trudnych do wyleczenia. Ta książka o łuszczycy została bogato zilustrowana, co jest bardzo pomocne przy różnicowaniu zmian łuszczycowych. Publikacja powstała we  współpracy z wieloma specjalistami z całej Polski – są to eksperci mający na co dzień styczność z tą chorobą. Książka zawiera ponad 500 stron niezbędnych informacji przydatnych zarówno dla lekarzy, jak i studentów kierunków medycznych.

2."Terapie biologiczne i innowacyjne w dermatologii"

Na drugim miejscu w rankingu znalazła się nieco mniej obszerna książka zawierająca niezbędne informacje opublikowane pod redakcją prof. Witolda Owczarka. Książka o łuszczycy stanowi kompendium wiedzy na temat nowoczesnych terapii biologicznych wraz z opisami konkretnych przypadków. Analiza nowoczesnych leków oraz propozycja schematów terapeutycznych opracowana przez dermatologów z całej Polski to nieocenione źródło wiedzy. Innowacyjne rozwiązania w leczeniu łuszczycy to duża nadzieja dla chorych pacjentów. W książce dwa rozdziały poświęcono tematyce łuszczycy oraz łuszczycowego zapalenia stawów.

1. "Jak zrozumieć łuszczycę – aspekty medyczne i medycyna uzupełniająca"

Ta publikacja wydana w 2019 roku została w całości poświęcona łuszczycy. Zawiera mnóstwo niezwykle przydatnych informacji dotyczących genezy oraz rodzajów łuszczycy. Co istotne, opisano w niej również możliwości leczenia tej choroby oraz liczne sposoby łagodzenia objawów pojawiających się w przebiegu choroby. Książka ukazuje różne drogi w leczeniu łuszczycy, biorąc pod uwagę jej związek z innymi układami ludzkiego organizmu. Ta książka o łuszczycy z pewnością zainteresuje specjalistów badających tę chorobę oraz studentów kierunków medycznych.

Jeżeli interesuje Cię tematyka chorób układu immunologicznego, a w szczególności łuszczycy, sięgnij po którąś publikację uwzględnioną w naszym rankingu!

Przeczytaj także: